• ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی
  • آیا از ما سوالی دارید
  • مشاوره رایگان : 02126103606

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در تهران|آموزش تعمیرات لباسشویی ایندزیت

به‌طورکلی در این مطلب ابتدا به خدماتی که ارائه می‌دهیم، مزیت‌هایی که استفاده از خدمات دینا سرویس برایتان به همراه دارد و هرآن چه در انجام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت ممکن است برایتان سؤال باشد می‌پردازیم. پس‌ازآن نکات آموزشی بسیار مهم و درواقع چند فوت مهم در انجام تعمیرات را به شما خواهیم گفت تا کسانی که آشنایی داشته و قصد دارند خودشان لباسشویی ایندزیت داخل منزلشان را تعمیر کنند بتوانند بهره ببرند.

اگر می‌خواهید درباره خدماتمان اطلاع داشته باشید به خواندن ادامه دهید تا سؤالات خود را بیابید و یا بر روی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت کلیک کنید تا مستقیم به بخش موردنظر ارجاع داده شوید.

درباره ماشین لباسشویی ایندزیت

به‌طورکلی برند ایندزیت ایتالیایی و چندملیتی است. این شرکت از پیشروهای تولید لوازم‌خانگی در اروپا است و مقام دوم تولیدکنندگان بزرگ لوازم‌خانگی در اروپا را به دست آورده. این شرکت پنجمین تولیدکننده بزرگ لوازم‌خانگی در جهان به شمار می‌رود.

در رابطه با ماشین لباسشویی‌های برند ایندزیت می‌توان گفت همواره نوآوری و طراحی‌های متنوع در آن‌ها مشاهده می‌شود و در میان بهترین و باکیفیت‌ترین لباسشویی‌ها قرار دارد. در نظر داشته باشید که شرکت ایندزیت محصولاتش را تحت 7 برند اصلی به فروش می‌رساند. ایندزیت، هات پوینت- آریستون، شولتز، استیلون، اکسپریال، الکو، ترموگاما پس هر جا با این نام‌ها نیز مواجه شدید بندانید که تولیدکننده آن شرکت قدرتمند ایندزیت است.

نمایندگی رسمی لباسشویی ایندزیت در تهران

آیا می‌دانید که به علت وجود تحریم‌ها امکان گرفتن کد رسمی برای نمایندگی ایندزیت وجود ندارد؟ بله استفاده از کلماتی مانند نمایندگی و نمایندگی رسمی تعمیرات لباسشویی ایندزیت صرفاً به این معنا است که زیر نظر اتحادیه مشغول فعالیت هستیم. قطعاً در صورت تغییر شرایط اقدام به گرفتن کد رسمی خواهیم کرد و خدمات بسیار ارزنده‌تری ارائه خواهیم کرد.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت در تهران

دینا سرویس باافتخار نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران را دارد و آماده خدمت‌رسانی به سراسر تهران است. عزیزان در نظر داشته باشید که منظور نمایندگی رسمی از شرکت نیست باوجود تحریم‌ها امکان گرفتن نمایندگی رسمی برای ایرانیان فراهم نیست. دینا سرویس زیر نظر اتحادیه مشغول به کار است و به بهترین شکل و طبق نرخ مصوبه اتحادیه مشغول به کار است.

نمایندگی تعمیر لباسشویی ایندزیت در شرق تهران

شعبه اصلی دینا سرویس واقع در شرق تهران است و شروع کار ما از این نقطه بوده و طی سال‌ها انجام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در این ناحیه توانستیم رضایت مشتریان بسیاری را کسب کنیم. البته این تنها خدمات‌ما نیست. دیناسرویس ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی برقی می‌توانید از طریق منوی سایت انواع خدماتی که ارائه می‌دهیم را بررسی کنید.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات لباسشویی شرق تهران:

02177478546

نمایندگی تعمیر لباسشویی ایندزیت در غرب تهران

اگر به دنبال یک نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در غرب تهران هستید درنگ نکنید و با ما تماس بگیرید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن سرویس‌کار در محل شما حاضر خواهد بود.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات لباسشویی غرب تهران:

02144239870

نمایندگی تعمیر لباسشویی ایندزیت در شمال تهران

دینا سرویس در هر نقطه‌ای از شمال تهران که باشید در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محلتان حضور پیدا می‌کند و بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات تعمیر لباسشویی ایندزیت در شمال تهران را ارائه می‎‌دهد.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات لباسشویی شمال تهران:

02126120917

نمایندگی تعمیر لباسشویی ایندزیت در مرکز

اگر در مرکز شهر تهران هستید و لباسشویی ایندزیت شما دچار خرابی شده است سریعاً با ما تماس بگیرید تا بتوانید از خدمات دینا سرویس به بهترین شکل بهره‌مند شوید.

شماره تماس نمایندگی تعمیرات لباسشویی مرکز تهران:

02177151790

مزیت‌های استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت دینا سرویس

تعمیر در محل

99 درصد خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در محل و منزل شما انجام می‌شود. علت این است که هزینه حمل‌ونقل برای مشتری به همراه نداشته باشد و از سوی دیگر تعمیرات در حضور مشتری رضایت خاطر بیشتری به همراه دارد. درصورتی‌که قطعه‌ای خراب‌شده و یا سوخته باشد با ارائه فاکتور از محل خارج‌شده و مجدداً برای نصب هماهنگی‌های لازم با شما صورت می‌گیرد.

الویت قرار دادن تعمیر قطعات

هنگامی‌که قطعه‌ای خراب می‌شود راحت‌ترین کاری که تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت می‌تواند انجام دهد این است که آن را تعویض کند و هیچ به فکر جیب مشتری نیز نخواهد بود! درصورتی‌که سرویس کارن حرفه‌ای، آموزش‌دیده و باسابقه دینا سرویس ابتدا تمام سعی خود را می‌کنند تا قطعه را تعمیر کنند تا هزینه کمتری برای مشتری داشته باشد و بتوانند رضایت خاطر بیشتری کسب کنند.

استفاده از قطعات فابریک

درصورتی‌که امکان تعمیر قطعه وجود نداشته باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد یک دغدغه وجود خواهد داشت که آیا از قطعات فابریک و اصل و باکیفیت مطلوب استفاده خواهد شد و یا خیر؟ حال‌آنکه با استفاده از نمایندگی قدرتمند دینا سرویس دیگر هیچ نگرانی‌ای از این بابت باقی نخواهد ماند و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

سرعت و کیفیت در انجام خدمات

یکی از مسائل مهمی که ذهن هر مشتری را به خود مشغول می‌کند این است که با کجا تماس بگیرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هماهنگی برای انجام تعمیرات در محل حاضر شود؛ از سوی دیگر این‌که کیفیت ارائه خدمات بالا باشد. برای مثال سرعت انجام کار تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت بالا باشد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتواند عیب‌یابی انجام دهد و با ساختار لباسشویی ایندزیت آشنایی کامل داشته باشد. زمانی که با دینا سرویس تماس بگیرید و ثبت درخواست کنید دیگر هیچ‌کدام از این نگرانی‌ها برایتان باقی نخواهد ماند.

در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی ایندزیت کار ساده‌ای نیست و حتی امکان دارد یک نصفه‌روز نیز به طول بیانجامد اما در سریع‌ترین زمان ممکن کار انجام خواهد شد. ضمناً اگر نیاز به تعمیر قطعه باشد انجام تعمیرات در دو مرحله و دو روز متفاوت انجام خواهد شد.

ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه رسمی

اگر بعد از تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت دچار خرابی مجدد شود چه‌کار کنیم؟ اگرچه آرزو می‌کنم هیچ‌گاه نیاز به استفاده از ضمانت‌نامه پیدا نکنید اما انسان جایزالخطاست و شما نیاز به آسودگی خاطر دارید. به همین علت اگر در ناحیه مورد تعمیر قرارگرفته ایرادی ایجاد شود تا 6 ماه بعد ضمانت دارد (در بخری موارد این تایم بیشتر و یا کمتر است.) و می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از خدمات استفاده کرده و مشکل را به‌کلی حل کنید. ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه رسمی به‌نوعی از واجباتی است که از هرجایی بخواهید خدمات بگیرید باید از آن‌ها درخواست کنید چراکه حتی بی‌تعهدترین‌ها را متعهد به انجام کار درست می‌کند!

فقط آنلاین نیستیم!

افراد بسیار زیادی در تهران مشغول به ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی برقی هستند اما به‌طور کامل سرویس‌کارهای خود را نمی‌شناسند و از میزان توانایی آن‌ها مطلع نیستند صرفاً به‌صورت آنلاین کار می‌کنند درصورتی‌که شعبه اصلی دینا سرویس در شرق تهران واقع‌شده و امکان مراجعه حضوری نیز وجود دارد.

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی ایندزیت

استفاده از خدمات پس از فروش شرایط خاصی دارد برای مثال باید حتماً توسط نمایندگی اعلام‌شده توسط فروشنده نصب انجام شود و معمولاً تا یک سال پس‌ازآن می‌توانید از خدمات بهره‌مند شوید. اگر برگه گارانتی خود را گم‌کرده باشید و یا تاریخ آن گذشته باشد دیگر امکان بهره‌مندی از خدمات رایگان آن‌ها را نخواهید داشت و می‌توانید با نمایندگی قدرتمند دینا سرویس در تهران تماس بگیرید تا به بهترین شکل خدمات تعمیر لباسشویی ایندزیت را دریافت نمایید.

استفاده از برگه گارانتی ماشین لباسشویی ایندزیت

آیا به‌تازگی ماشین لباسشویی خود را خریده‌اید؟ در این صورت بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شماره نمایندگی رسمی لباسشویی ایندزیت را که در برگه گارانتی هنگام خرید به شما داده‌شده است، پیدا کنید. با این کار می‌توانید از نصب رایگان و خدمات ویژه دیگری نیز بهره‌مند شوید. اگر به هر دلیلی قصد استفاده از برگه گارانتی را نداشتید با ما تماس بگیرید تا بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را دریافت نمایید.

آیا دینا سرویس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران است؟

خیر همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، در حال حاضر این امکان برای ایرانی‌ها وجود ندارد که بتوانند کد رسمی از شرکت ایندزیت دریافت کند. پس کسی نمی‌تواند ادعا کند که نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت در تهران است؛ اما نکته مهم این است که باوجود تمام محدودیت‌ها دینا سرویس همیشه تمام تلاش خود را به کار بسته تا بهترین خدمات را ارائه کرده و فقط از قطعات فابریک و اصل استفاده نماید.

مراحل انجام کار در دینا سرویس

درخواست تعمیر لباسشویی ایندزیت را ثبت نمایید

ثبت درخواست بسیار ساده است با هریک از شماره‌ها می‌توانید تماس بگیرید و یا فرم درخواست را پرکنید تا کار شما به نزدیک‌ترین سرویس‌کار مجرب ارجاع داده شود.

تماس کارشناس

تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت تماس گرفته و مشاوره‌ی لازم و هماهنگی برای حضور را انجام می‌دهد.

عیب‌یابی ایندزیت

سرویس‌کار با استفاده از تجهیزات لازم اقدام به چکاب و بررسی دستگاه ایندزیت می‌نماید.(عیب‌یابی کاملاً رایگان انجام‌شده و در صورت انصراف از تعمیر هزینه‌ی ایاب ذهاب دریافت می‌گردد.)

برآورد هزینه

پس از تشخیص و عیب‌یابی درصورتی‌که نیاز به تعویض قطعه باشد، استعلام قیمت قطعات فابریک ایندزیت توسط کارشناس گرفته‌شده و درنهایت هزینه به شما اعلام می‌گردد.

تعمیر و جایگزینی قطعات ایندزیت

درنهایت تعمیر و جایگزینی قطعات به‌طور کامل انجام می‌شود. اگر قطعه توسط خود مشتری تهیه شود هیچ ضمانتی از سمت ما وجود نخواهد داشت.

تست و تحویل لباسشویی ایندزیت

نحوه‌ی کارکرد لباسشویی توسط سرویس‌کار بررسی می‌شود و به شما نکات لازم گفته می‌شود درصورتی‌که با مشکلی روبرو شوید تا زمان مشخص‌شده می‌توانید تماس بگیرید تا مشکل به‌رایگان حل شود.

ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه ایندزیت

سرویس‌کار فاکتور و ضمانت‌نامه رسمی و مهردار دینا سرویس را به شما ارائه می‌کند.

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت

هزینه دقیقی برای انجام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی نمی‌توان ارائه کرد. چراکه هزینه قطعات در مدل‌های مختلف متفاوت است و از سوی دیگر احتمال دارد قطعه قابل تعمیر باشد و هزینه کمتری برایتان داشته باشد. همچنین قیمت‌ها بسیار نوسان داشته و بروز کردن مداوم هزینه‌ها بسیار دشوار است. نگاهی به برخی از قطعات که ممکن است در ماشین لباسشویی ایندزیت دچار مشکل شده باشند بی اندازیم تا متوجه تنوع بسیار آن شوید؛ اگر دقیقاً مشکل لباسشویی خود را می‌دانید کافی است تماس گرفته و استعلام قیمت و هزینه خدمات را بگیرید.

 • هزینه تعویض موتور ایندزیت
 • هزینه تعمیر موتور لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض دیگ آبکش
 • هزینه تعمیر دیگ آبکش لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض کاسه نمد
 • هزینه تعویض بلبرینگ
 • هزینه تعویض سه‌نظام لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض میکرو سوئیچ ماشین لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض شیر برقی لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض هیدرو ستات ماشین لباسشویی ایندزیت
 • هزینه تعویض تایمر ماشین لباسشویی
 • هزینه تعویض پمپ تخلیه
 • و ...

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت

به بخش تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت رسیدیم. در این قسمت که سعی می‌کنیم در طول زمان به تعداد مشکلاتی که موردبررسی قرارگرفته است بیفزاییم. هدف اصلی کمک کردن به شما عزیزانی است که آشنایی نسبی با مسائل فنی و ساختار ماشین لباسشویی دارید و می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و خودتان اقدام به انجام تعمیرات کنید. این بخش به شما کمک می‌کند مشکل را راحت‌تر تشخیص دهید و بتوانید با اطمینان بیشتری اقدام به انجام تعمیرات کنید. درهرصورت زمانی که در این کار تخصص نداشته باشید احتمال اینکه به دستگاه آسیب وارد کنید وجود دارد اما این موضوع با خواندن مطالبی مفید در این رابطه به حداقل می‌رسد. اگر به دنبال مطالب کلی‌تر درباره تعمیرات دستگاه لباسشویی فارغ از نوع برند آن هستید، به بخش تعمیرات ماشین لباسشویی سری بزنید.

بررسی و رفع ایرادهای رایج لباسشویی ایندزیت

در رابطه با مشکلات و خرابی ماشین لباسشویی ایندزیت موارد بسیار مشابه به ما گزارش می‌شود که چند مورد از پرتکرارترین‌ها را با یکدیگر موردنقد و بررسی قرار خواهیم داد. اولین بخش را به ارورها و خطاهای ماشین لباسشویی ایندزیت اختصاص داده‌ایم چراکه می‌تواند در تشخیص و رفع مشکل بسیار راهگشا باشد.

بروز انواع خطا در لباسشویی ایندزیت

نمایش خطا بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی‌های ایندزیت خودشان یک راهنمای بسیار بزرگ هستند. می‌توانید به راحتی از این ارورها برای پیدا کردن سریع‌تر مشکل و رفع راحت‌تر آن موضوعات استفاده کنید. به همین علت مجموعه‌ای از خطاهای این دستگاه را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم تا مورداستفاده قرار دهید.

علت و رفع خطای F01 در ایندزیت

این ارور بسیار اهمیت دارد و نشان‌دهنده‌ی وجود مشکل در برد الکترونیکی است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را خاموش کرده و سپس آن را از برق بکشید. بعد از چند دقیقه مجدد متصل کنید و حداقل 30 ثانیه صبر کرده و ماشین لباسشویی را روشن کنید، اگر بازهم این خطا را مشاهده کردید هیچ اقدامی نکنید و فوراً با کارشناسان دینا سرویس تماس برقرار نمایید.

زمانی که این خطا اتفاق میافتد دستگاه یا به‌طور کامل کار نمی‌کند یا برخی از عملکردهایش از کار میافتد. به عبارتی نمایانگر این است که یک اتصال کوتاه در بخش کنترل‌کننده موتور دربرد الکترونیکی وجود دارد.

علت و رفع خطای F02 در ایندزیت

زمانی که موتور دستگاه قفل کرده باشد و درام نچرخد این خطا رخ می‌دهد. رفع این مشکل بسیار تخصصی است چراکه اشتباه در آن می‌تواند باعث آسیب به موتور لباسشویی ایندزیت شود که هزینه بسیار زیادی برایتان به همراه خواهد داشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم خودتان اقدامی انجام ندهید و با ما تماس بگیرید تا یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت خبره به محل شما اعزام شود.

علت و رفع خطای F03 در لباسشویی ایندزیت

وجود این خطا نشان می‌دهد که مشکلی در برد یا سنسور تشخیص دما وجود دارد. معمولاً زمانی که این خطا اتفاق میافتد ماشین لباسشویی در سیکل شستشو یا خشک‌کردن گرم نمی‌شود. برای رفع این مشکل باید درزمینهٔ تعمیرات ترمیستور و سنسور NTC و اتصالات آن‌ها مهارت داشته باشید.

علت و رفع خطای F04 در ایندزیت

در بیشتر موارد این خطا زمانی اتفاق میافتد که در سوئیچ فشار لباسشویی مشکل وجود داشته باشد و روی مد خالی باشد. برای رفع این مشکل باید بتوانید سوئیچ و اتصالات آن و لوله تغذیه را بررسی و رفع ایراد کنید.

علت و رفع خطای F05 در ایندزیت

می‌توان گفت این خطا به‌نوعی مخالف خطای F04 است و سوئیچ فشار این بار بر روی مد پر قرار دارد. اگر این خطا را می‌بینید احتمالاً نمی‌توانید درب ماشین لباسشویی را بازکنید و یا داخل درام پر از آب خواهد بود. برای رفع این مشکل فیلتر پمپ دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود گرفتگی و مسدودیت آن را رفع نمایید. همچنین لوله تخلیه و فیلتر را بررسی کنید و مطمئن شوید در مسیر خروج آب مشکلی وجود ندارد. درنهایت اگر گرفتگی و انسدادی وجود نداشت احتمالاً به دلیل خرابی پمپ است.

علت و رفع خطای F06 در ماشین لباسشویی ایندزیت

زمانی که این ارور را بر روی نمایشگر لباسشویی ایندزیت مشاهده می‌کنید؛ به‌احتمال‌زیاد سیستم دارد به شما اطلاع می‌دهد که مشکلی در درب لباسشویی وجود دارد. در این صورت درب باز و بسته نمی‌شود و یا برنامه شستشو انتخاب‌شده اجرا نمی‌شود. پیشنهاد می‌کنم پیش از تماس با مرکز تعمیرات دینا سرویس اطمینان پیدا کنید که چیزی مانع بسته شدن درب لباسشویی نشده باشد.

علت و رفع خطای F07 در ایندزیت

این خطا می‌تواند به دو علت به وجود آمده باشد:

 • ایراد در برد الکترونیکی
 • بروز مشکل و ایراد در هیتر

هنگامی‌که این خطا رخ می‌دهد مشکلاتی مانند نصفه کار ماندن برنامه شستشو و یا گرم نشدن آب به وجود می‌آید. این مشکل ممکن است به‌سادگی قطعی یک سیم باشد و یا این‌که مشکلاتی مانند خرابی هیتر و قرار گرفتنش در داخل ماژول باشد.

علت و رفع خطای F08 در ایندزیت

این خطا شباهت‌های بسیاری به خطای قبلی دارد و نشان‌دهنده این است که در هیتر دستگاه مشکلی وجود دارد. تفاوت خطای F8 این است که معمولاً در این مورد هیتر سالم است و رله دچار خرابی می‌شود. اتفاقاتی که هنگام بروز این خطا رخ می‌دهد بازهم نصفه ماندن سیکل شستشو برنامه و متوقف شدن لباسشویی است. برای رفع این مورد موارد زیر بایدش به ترتیب انجام شود:

 • هیتر و اتصالات آن به‌طور کامل موردبررسی قرار بگیرد.
 • سوئیچ فشاری و اتصالات آن ارزیابی شوند.
 • اتصالات مربوط به ماژول بررسی شوند.
علت و رفع خطای F09 در لباسشویی ایندزیت

خطای F9 در لباسشویی ایندزیت نمایانگر وجود مشکل نرم‌افزاری در برنامه‌ها و یا ایراد در سیم‌کشی است. ازجمله مشکلاتی که در این هنگام اتفاق میافتد به کار نیفتادن لباسشویی، چشمک زدن، امکان‌پذیر نبودن انتخاب برنامه شستشو و ... است. پیشنهاد می‌شود پیش از تماس با مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت یک‌بار دستگاه را خاموش و روشن کنید شاید مشکل رفع شود. در این مورد احتمال نیاز به خرید یک ماژول جدید و تعویض آن وجود دارد.

علت و رفع خطای F10 در ایندزیت

این کد خطا نشان‌دهنده این است که سوئیچ فشار دچار خرابی است و سنسور داخل سوئیچ فشار ناتوان از تشخیص وضعیت است.

 • ابتدا اتصالات سوئیچ فشار و ماژول را بررسی نمایید.
 • لوله‌ی متصل به سوئیچ را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید پودر لباسشویی در آن گیر نکرده است.

رفع این خطا پیچیدگی‌های بسیاری دارد و حتماً باید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت خبره کمک گرفته شود.

علت و رفع خطای F11 در دستگاه لباسشویی ایندزیت

کد خطای F11 در لباسشویی ایندزیت زمانی اتفاق میافتد که پمپ لباسشویی دچار مشکل شده و کار نمی‌کند. یکی از مشکلاتی که به وجود می‌آید این است که آب درام تخلیه نشده و در آن باقی می‌ماند. اگر خوش‌شانس باشید با بررسی و رفع ایراد پمپ، اتصالات و سیم‌کشی مشکل شما برطرف می‌شود. در غیر این صورت باید به‌صورت تخصصی‌تر موردبررسی قرارگرفته و ایراد آن رفع شود.

علت و رفع خطای F12 در ایندزیت

در 99 درصد موارد ایراد در برد الکتریکی است به این صورت که برد کنترلی بالای دستگاه با برد کنترل اصلی دستگاه ارتباط برقرار نمی‌کند. رفع این موردنیاز به ظرافت و مهارت و شناخت کافی دارد و با دیدن چند مطلب و فیلم قابل‌رفع نیست.

علت و رفع خطای F13 در ایندزیت

این ارور تنها در لباسشویی‌های ایندزیت دارای خشک‌کن اتفاق میافتد. معنایش این است که در تعیین دمای خشک‌کن مشکلی وجود دارد و دما بسیار بالا خواهد رفت. برای رفع این مشکل باید ابتدا بررسی کنید که جریان هوا مسدود نشده باشد. اگر مشکلی وجود نداشت، باید موتور فن مورد چکاب قرار بگیرد که گیر نکرده باشد. در نظر داشته باشید که حتی احتمال سوختن آن نیز وجود دارد.

علت و رفع خطای F14 در ایندزیت

این خطا نیز فقط در لباسشویی‌های ایندزیت دارای خشک‌کن اتفاق میافتد. این بار هم مربوط به دما داخل خشک‌کن است با این تفاوت که به‌اندازه کافی بالا نمی‌رود. برای حل این مشکل دو بخش اصلی که باید موردبررسی و رفع ایراد قرار بگیرند امنت حرارتی و هیتر خشک‌کن هستند.

علت و رفع خطای F15 در ماشین لباسشویی ایندزیت

زمانی که خطای f15 اتفاق میافتد، اتفاقاتی مانند موارد زیر ممکن است رخ دهد:

 • دستگاه آب را گرم نکند.
 • در حین سیکل شستشو متوقف شود.
 • در حین فرایند خشک‌کردن متوقف شود.
 • اصلاً خشک نکند.

برای رفع این مشکل یک تعمیرکار ماشین لباسشویی ایندزیت مجرب از مرکز خدمات تعمیرات دینا سرویس می‌تواند راه گشای شما باشد.

علت و رفع خطای F17 در ایندزیت

این خطا مربوط به درب ماشین لباسشویی ایندزیت است به این معنا که قفل آن باز و یا بسته نمی‌شود. علت مختلفی برای این مشکل می‌تواند وجود داشته باشد که شاید به‌راحتی قابل‌حل باشند و شاید هم بسیار دشوار و پیچیده و نیازمند تخصص بالا باشد. اولین بخش‌هایی که در روبرو شدن با این مشکل باید موردبررسی قرار بگیرد قفل درب، اتصالات آن و PCB متصل به قفل است.

علت و رفع خطای F18 در ایندزیت

رفع این خطا بسیار حساس و تخصصی است و اشتباه در آن می‌تواند هزینه‌هایی به‌مراتب بیشتر برایتان به همراه داشته باشد. این خطا یعنی وجود مشکل در برد الکتریکی دستگاه و با نمایش آن معمولاً بخشی و یا تمام قابلیت‌های پنل کاربری از کار میافتند. اگر اصرار دارید که اول خودتان تست کنید که می‌توانید مشکل را حل کنید یا خیر پیشنهاد می‌کنم ابتدا سیم‌کشی‌های ماژول‌ها را بررسی کنید.

علت و رفع خطای H20 در لباسشویی ایندزیت

این خطا نشان‌دهنده این است که آبگیری صحیح در دستگاه انجام نمی‌شود. احتمال دارد که سوئیچ فشاری در تشخیص میزان آب دچار مشکل شده باشد. برای رفع این مشکل در صورت داشتن آشنایی می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • شیلنگ متصل به سوئیچ فشاری را هوادهی کنید تا مطمئن شوید که دچار گرفتگی نیست.
 • لوله‌های ورودی آب و شیر برقی متصل به دستگاه را موردبررسی قرار دهید.

احتمال 80 درصد مشکل شما رفع خواهد شد در غیر این صورت عوامل متعددی می‌تواند باعث این مشکل شده باشد که تشخیص آن نیز نیاز به تخصص بالایی دارد.

ریست ماشین لباسشویی ایندزیت

حال که ارورهای ماشین لباسشویی ایندزیت را مفصل بررسی کردیم خالی از لطف نیست که درباره رسیت ماشین لباسشویی ایندزیت نیز صحبت کنیم. چراکه در برخی مواقع فقط دستگاه هنگ کرده است و با یک ریست ساده می‌توانید از شر نمایش خطای مداوم در آن خلاص شوید.

 1. دستگاه را از پریز برق جدا کنید.
 2. دکمه روشن و خاموش لباسشویی را فشار دهید.
 3. دستگیره تنظیم زمان را روی صفر قرار دهید.
 4. دستگاه را مجدد به برق متصل کرده و آن را روشن کنید.
 5. زمانی که چراغ‌های نمایشگر شروع به چشمک زدن کردند دوباره دستگاه را خاموش‌کنید.
 6. عملیات ریست کردن ماشین لباسشویی ایندزیت با موفقیت انجام شد.

حال مجدد دستگاه را روشن کرده و اگر خطا رفع نشده بود با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت دینا سرویس تماس بگیرید.

 علت و رفع خرابی لرزش ماشین لباسشویی ایندزیت

لرزش ماشین لباسشویی ایندزیت می‌تواند به دو علت عمده باشد:

 1. بیش‌ازحد بودن حجم لباس
 2. تراز نبودن لباسشویی

رفع این موارد بسیار ساده است، کافی است از حجم لباس‌ها بکاهید. درصورتی‌که حجم لباس مناسب بود می‌توانید از طریق پیچ‌هایی که در پایه لباسشویی تعبیه‌شده است اقدام به تراز کردن لباسشویی کنید. معمولاً به همین سادگی مشکل شما رفع خواهد شد.

اگر لرزش ماشین لباسشویی رفع نشد چه‌کار کنیم؟ در ابتدا دقت داشته باشید که لرزش به‌تنهایی است و یا اینکه به همراه صداهای شدید و تکان خوردن است. اگر این دو مورد نیز در آن وجود دارد مورد بعدی را بررسی کنید در غیر این صورت با کارشناسان ما تماس گرفته تا به بررسی حرفه‌ای پرداخته و مشکل را بیابند.

رفع مشکل صدای بیش‌ازحد و تکان خوردن ماشین لباسشویی ایندزیت

اگر شدت تکان‌ها و لرزش بیش‌ازحد باشد دیگر موارد بالا کارساز نیست و مشکل بسیار بزرگ‌تر است.

 1. خرابی بلبرینگ ایندزیت
 2. خرابی فنرهای لباسشویی

درصورتی‌که بلبرینگ خراب‌شده باشد به دیواره‌ها برخورد کرده و صدای نامطلوبی تولید می‌کند. معمولاً زمانی که بلبرینگ تعویض می‌شود در ادامه نیاز به تعمیر فنرها نیز وجود خواهد داشت.

دلایل و رفع مشکل نشتی آب لباسشویی ایندزیت

این مشکل می‌تواند به دلایل متعددی به وجود آمده باشد که رفع برخی از آن‌ها بسیار ساده است. در 99 درصد موارد این مشکل با برسی و رفع موارد زیر رفع می‌شود اما اگر در میان آن 1 درصد قرار گرفتید فوراً با ما تماس بگیرید.

 • اتصالات نادرست شلنگ‌ها
 • متعادل نبودن لباسشویی و درست بارگیری نشدن
 • فرسوده‌شدن، پارگی و یا پوسیدگی شیلنگ لباسشویی
 • مسدود شدن فاضلاب
 • وجود انسداد و آشغال در مسیر خروجی لباسشویی

همان‌طور که تا اینجای کار نظاره‌گر بودید، تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در برخی موارد بسیار ساده است؛ البته برای کسانی که آشنایی داشته باشند.

رفع و تعمیر برق بدنه لباسشویی ایندزیت

یکی از مواردی که در آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت موردبررسی قرار می‌دهیم، وجود برق در بدنه لباسشویی است. زمانی که بدانیم مشکل دقیقاً از کدام بخش است نیمی از مسیر را رفته‌ایم و اگر آشنایی درزمینهٔ تعمیرات داشته باشیم احتمالاً می‌توانیم آن را حل کنیم. بیشتر هدف ما نیز کمک به شما برای تشخیص درست است. لطفاً نکات ایمنی جهت جلوگیری از برق‌گرفتگی را رعایت نمایید و سپس به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اتصالی سیم‌های لباسشویی یکی از دلایل ساده اما مهم در تعمیرات ماشین لباسشویی است.
 2. ممکن است موتور سوخته باشد و به همین دلیل بدنه لباسشویی دچار برق شده باشد.
 3. سیم ارت باید به لباسشویی متصل باشد از اتصال آن مطمئن شوید.
 4. احتمال نشت برق از خازن پارازیت گیر نیز وجود دارد.
 5. اگر هنوز ایراد پیدا نشده است به‌ناچار باید تمام سیم‌کشی لباسشویی موردبررسی قرار بگیرد.

حل نشدن پودر در ماشین لباسشویی ایندزیت

درصورتی‌که لک پودر روی لباس‌هایتان باقی می‌ماند احتمالاً علت این است که دستگاه نمی‌تواند پودر را به‌خوبی در خودش حل کند. احتمال اول این است که بیش‌ازحد از پودر استفاده کنید و احتمال دوم این است که آب به‌درستی به محفظه جاپودری نمی‌رسد. کافی است هنگام کار ماشین لباسشویی آن را بررسی کنید. ارائه این نکات درباره تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت بسیار ارزشمند و سودمند هستند؛ اما هدف ما جلب رضایت مشتریان و خدمت‌رسانی به مردم است و بعدازآن نفع و سود خودمان را در نظر می‌گیریم. به همین دلیل همواره سعی می‌کنیم این نکات آموزشی رایگان را گسترش دهیم.