• ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی
  • آیا از ما سوالی دارید
  • مشاوره رایگان : 02126103606

تعمیر ماشین‌لباسشویی بوش در تهران| تعمیرات در محل

حتماً به علت نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در تهران به این صفحه آمده‌اید تا بتوانید یک تعمیرگاه مناسب برای لوازم‌خانگی پیدا نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که منظور ما از نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش به‌پیش از تحریم‌ها بازمی‌گردد و در حال حاضر گرفتن نمایندگی رسمی در ایران غیرممکن است و درواقع تعمیرگاه‌های مجاز زیر نظر اتحادیه مشغول به کار هستند.

اما درصورتی‌که تحریم‌ها برداشته شود و امکان کار با کشورهای دیگر وجود داشته باشد، گرفتن نمایندگی رسمی تعمیر ماشین لباسشویی بوش در الویت‌های ما قرار دارد تا مشتریان بتوانند با خیالی آسوده‌تر تعمیرات خود را به ما بسپارند. پس اگر جایی در این صفحه از نمایندگی رسمی استفاده کردیم مقصود ما همان نمایندگی مجاز هست.

نمایندگی مجاز چیست؟ نمایندگی‌های مجاز بوش ضمانت‌نامه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهند برای خدمات انجام‌شده و قطعات تعویض شده. از سوی دیگر قیمت‌های ارائه‌شده زیر نظر اتحادیه است و نگرانی‌ای از بابت تعیین نرخ‌های بیش‌ازحد نخواهید داشت. از موارد دیگر می‌توان به این اشاره کرد که سرویس‌کاران و کارشناسان ما کاملاً آموزش‌دیده و دارای سابقه‌ی کاری بالایی می‌باشند.

چرا باید ادامه‌ی این مطلب را بخوانیم؟ اگر هنوز اقدام به تماس با ما نکرده‌اید یعنی سؤالاتی در ذهن شما باقی‌مانده است. به همین جهت ابتدا کمی از خدمات و مزایای خود به شما گفته و سپس نکات آموزشی بسیار کارآمدی به شرح زیر برای شما آماده کرده‌ایم:

 • مراحل تعمیر ماشین لباسشویی بوش در دینا سرویس
 • مزایای استفاده از خدمات دینا سرویس
 • اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی بوش
 • هزینه‌ی تعمیرات لباسشویی بوش
 • نحوه‌ی عیب‌یابی و آموزش تعمیر ماشین لباسشویی
 • توصیه در نگهداری بهتر ماشین لباسشویی بوش

مراحل تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در دینا سرویس

برای آنکه بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که برای تعمیر لباسشویی بوش خود با کجا تماس بگیرید لازم میدانیم که به شما مراحل انجام کار را به‌طور کامل توضیح دهیم.

ثبت درخواست تعمیر لباسشویی بوش

از دو طریق تماس مستقیم و پر کردن فرم می‌توانید درخواست تعمیر ماشین لباسشویی بوش خود را ثبت نمایید. از نزدیک‌ترین نمایندگی برای شما متخصص اعزام خواهد شد.

تماس کارشناس تعمیر بوش

پس از ابلاغ به کارشناسان تعمیر بوش، با شما مجدد تماس گرفته و ساعت حضور را هماهنگ می‌نمایند.(درصورتی‌که زمان موردنظر را اعلام کرده باشید نیز پیش از حضور تماس گرفته خواهد شد.)

عیب‌یابی لباسشویی بوش

تعمیرکار لباسشویی بوش در محل حضور یافته و با چکاب دستگاه ایراد را پیدا می‌کند. باوجود اهمیت این مرحله و تخصصی بودن آن این مرحله کاملاً رایگان انجام‌شده و در صورت انصراف تنها هزینه‌ی ایاب ذهاب لحاظ می‌گردد.

برآورد هزینه تعمیر لباسشویی بوش

زمانی که تشخیص انجام شود تخمین هزینه کار سختی نیست و به شما اعلام‌شده و در صورت تائید الباقی کار انجام می‌شود.

تعمیر و جایگزینی قطعات

تا حد امکان قطعات تعمیر شده و درصورتی‌که نیاز به تعویض وجود داشته باشد با قطعات اورجینال جایگزین می‌شود.

تست و تحویل ماشین لباسشویی بوش

پس از اتمام کار، یک‌بار برنامه شستشو لباسشویی تست‌شده و درصورتی‌که مشکلی وجود نداشته باشد دستگاه به شما تحویل داده خواهد شد.

ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه

ازآنجایی‌که ما نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی هستیم به شما فاکتور و ضمانت‌نامه خواهیم داد. درصورتی‌که سرویس‌کار به شما تحویل ندهد خلاف‌کار محسوب شده و باید به ما گزارش دهید تا بتوانید از خدمات ما به بهترین شکل بهره‌مند شوید.

مزایای تعمیر ماشین لباسشویی بوش در دیناسرویس

برخی از مزایای استفاده از تعمیرات در دینا سرویس به شرح زیر است:

 • انجام تعمیرات لباسشویی بوش در محل
 • استفاده از تعمیرکاران متخصص برند بوش
 • پشتیبانی و ضمانت 6 ماهه پس از تعمیر
 • تعیین زمان مراجعه توسط مشتری
 • مشاوره‌ی رایگان برای عیب‌یابی لباسشویی در محل

اشتباهات بسیار رایج در استفاده از لباسشویی بوش

ازآنجایی‌که دینا سرویس همیشه به فکر رفاه حال مشتریان خود است برای شما نکاتی را فراهم کرده تا با رعایت آن‌ها احتمال خرابی لباسشویی بوش خود را به‌شدت کاهش داده و همچنین تجربه‌ی بهتری در کار با این دستگاه داشته باشید. این موارد به چهار دسته‌ی کلی تقسیم‌شده و نکات آن در اختیار شما قرارگرفته است.

بارگیری نامناسب لباس‌ها:

 1. به حجم لباس‌هایی که در لباسشویی قرار می‌دهید دقت کنید، قرار دادن بیش‌ازحد لباس می‎‌تواند به لباسشویی شما آسیب وارد کند.
 2. زمانی که لباسشویی بیش‌ازحد پر باشد آب و مواد شوینده به‌خوبی به همه‌ی البسه موجود نمی‌رسد و درنتیجه به‌خوبی تمیز نخواهد شد.
 3. درنهایت بار ناخوشایند واشر می‌تواند موجب چروک بیش‌ازحد لباس و پارچه‌های موجود در دستگاه شود.

استفاده نامناسب از پودر لباسشویی:

 • علت اینکه همیشه و همه‌جا می‌شنوید که نباید از پودر دستی به‌جای لباسشویی استفاده کنید این است که بیش‌ازحد کف می‌کند؛ اما این کف بیش‌ازحد می‌تواند به دستگاه آسیب‌زده و حتی کار دستگاه را متوقف کند.
 • توجه نمایید که استفاده بیش‌ازحد از مواد شوینده نمی‌تواند منجر به پاکیزگی بیشتر آن شود و برعکس ممکن است مواد شوینده به‌خوبی از لباستان پاک نشود. پس به‌اندازه استفاده کنید نه کم و نه زیاد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی بوش:

 • توصیه ما این است که هر سه ماه یک‌بار اقدام به تمیز کردن لباسشویی بوش خودنمایید. فراموش نکنید که گاهی لوله‌های تخلیه و دیگ لباسشویی را نیز تمیز کنید.

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

حقیقتآ در ابتدا قصد داشتیم لیست کاملی از خدمات ارائه دهیم اما همان‌طور که میدانید نوسانات قیمت بسیار زیاد است و بروز کردن قیمت تعداد بسیار زیادی از خدمات بسیار کار دشواری است؛ اما به‌طورکلی تعرفه‌های دینا سرویس برای تعمیرات ماشین لباسشویی بوش بر اساس تعرفه‌های اتحادیه است.

به دلیل اینکه ما نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی بوش هستیم موظف هستیم که قیمت‌های خود را بر اساس نرخ اتحادیه تعیین نماییم و می‌توانید اطمینان داشته باشید که متحمل پرداخت هزینه‌های نامتعارف نخواهید شد و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی بسیاری خواهید کرد.

در نظر داشته باشید پیش از اقدام به تعمیر هزینه به شما اعلام‌شده و می‌توانید برای اقدام به تعمیر تصمیم‌گیری نمایید.

تعمیرات و عیب‌یابی ماشین لباسشویی

هنگام تماس افراد با دیناسرویس، تعداد مشخصی مشکل وجود دارد که اکثر افرادی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی بوش دارند با آن‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به همین منظور لیستی از مشکلات رایج را برای شما فراهم کرده‌ایم و سعی می‌کنیم آن‌ها را به بهترین شکل برای شما توضیح دهیم. درصورتی‌که فنی کار باشید و با ساختار ماشین لباسشویی آشنایی داشته باشید احتمالاً در برخی موارد می‌توانید با این توضیحات خودتان مشکلتان را برطرف نمایید. البته درصورتی‌که می‌توانید ریسک آن را بپذیرید که احتمال خطای بسیاری وجود دارد.

 • علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش
 • صدای بیش‌ازحد لباسشویی بوش
 • علت خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی بوش
 • علت خوب شسته نشدن لباس‌ها
 • علت عدم تخلیه‌ی آب
 • علت بسته نشدن درب لباسشویی بوش
 • علت گرم نشدن آب توسط ماشین لباسشویی بوش
 • علت به جوش آمدن آب توسط لباسشویی

علت عدم شروع به کار ماشین لباسشویی بوش

برای این‌که متوجه شوید که علت کار نکردن، یا بد کار کردن ماشین لباسشویی بوش شما چیست، موارد زیر را به‌دقت بررسی نمایید.

 1. سیستم بلبرینگ را بررسی نمایید. اگر ناقص باشد لباسشویی بسیار پر سروصدا کار می‌کند. اگر این قطعه نیاز به تعویض داشته باشد در هنگام خرید دقت داشته باشید که در برخی دستگاه‌ها درام عقب و بلبرینگ به‌صورت جداگانه فروخته می‌شود که توصیه می‌شود هر دو را باهم تعویض نمایید.
 2. بهتر است به علت اینکه احتمال تشخیص اشتباه بالا است تایمر را در آخر بررسی نمایید. برای این کار باید مدار سیم‌کشی را بررسی کرده و از مولتی متر استفاده نمایید. اگر فیوز تداوم کار نداشته باشد باید آن را تعویض نمایید. برای اینکه این مشکل مجدد به وجود نیاید علت اصلی (بررسی سیم، موتور، پمپ تخلیه) را پیداکرده و رفع نمایید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

برای تعمیر مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • یکی از علل نچرخیدن دیگ، بروز مشکل در کاسه‌نمد است.
 • افتادن تسمه درواقع رایج‌ترین علت نچرخیدن دیگ است.
 • بلبرینگ را بررسی نمایید، یکی از دلایل بروز این مشکل می‌تواند خرابی بلبرینگ باشد.
 • درنهایت دینام خود را بررسی نمایید، آخرین علت خرابی دینام است.

علت چکه کردن آب از لباسشویی

اگر با مشکل چکه کردن آب لباسشویی بوش روبرو هستید موارد زیر را به ترتیب بررسی نمایید:

 1. بررسی پمپ تخلیه، همان‌طور که می‌دانید پمپ تخلیه از شلنگ تخلیه آب استفاده می‌کند. اگر بلبرینگ مشکل داشته باشد و یا شلنگ تخلیه شکسته و آسیب‌دیده باشد، این آسیب می‌تواند به پمپ تخلیه نیز منتقل شود.
 2. توجه داشته باشید که پمپ تخلیه قطعه‌ای نیست که قابل تعمیر باشد و در صورت نشتی باید تعویض گردد.
 3. اگر محل مهروموم لوله آسیب‌دیده باشد، می‌تواند از این قسمت دچار نشتی شود. در این صورت هر دو لوله‌ی آب‌بندی و یاتاقان را جایگزین نمایید.

علت برق داشتن بدنه لباسشویی

این مشکل فقط به ماشین لباسشویی بوش برنمی‌گردد و بسیاری از لوازم برقی ممکن است با این مشکل مواجه شوند و بسیار رایج است؛ اما در ادامه به بررسی علل این امر در لباسشویی خواهیم پرداخت:

 • بروز خرابی در سیستم برق‌کشی
 • سوختن موتور و اتصالی دادن به بدنه
 • اتصالی در سیم ارت لباسشویی بوش
 • نشت برق از قطعه‌ای مانند خازن پارازیت
 • شکسته شدن لولای درب لباسشویی بوش
 • تنظیم نبودن درب لباسشویی از قسمت لولا

علت صدای بیش‌ازحد نرمال لباسشویی بوش

در بسیاری از موارد این موضوع به‌سادگی با تراز کردن لباسشویی حل می‌شود و علت حادی ندارد. پس به‌دقت مراحل زیر را بررسی نمایید.

 1. لباسشویی باید کاملاً تراز باشد، اگر سطحی که روی آن قرار دارد کمی ناهمواری دارد در صورت امکان جای آن را عوض کنید و در غیر این صورت سعی کنید با استفاده از تنظیم پیچ‌های پایین دستگاه سعی کنید آن را تراز کنید.
 2. به‌آرامی لباسشویی را به جلو کشیده و شلنگ تخلیه را به‌دقت بررسی نمایید. اگر پارگی و پوسیدگی در آن وجود داشته باشد نیاز به تعویض دارد. برای استفاده از قطعات اورجینال برای تعویض تمام قطعات می‌توانید با ما تماس بگیرید.
 3. داخل دیگ را نگاه کنید، اگر یک جسم خارجی در محفظه داخلی گیرکرده باشد می‌تواند موجب بروز صدا شود. برای خارج کردن آن به‌هیچ‌وجه از وسایل نوک‌تیز استفاده نکنید.
 4. اگر علل بالا وجود نداشته باشد احتمالاً نقص فنی در پمپ تخلیه، موتور و یا تسمه وجود دارد.

درنهایت اگر اطمینان ندارید که خودتان قادر به انجام این مارها باشید به علت اینکه تعمیرات اشتباه می‌تواند منجر به خرابی و هزینه‌ی بیشتر شود. لطفاً اقدامی انجام نداده و فوراً با نمایندگی رسمی تعمیر ماشین لباسشویی بوش دیناسرویس تماس بگیرید.

علل لرزش بیش‌ازحد ماشین لباسشویی بوش

یکی دیگر از موارد مهم در تعمیر ماشین لباسشویی بوش، برطرف کردن لرزش بیش‌ازحد آن است. مراحل زیر را به ترتیب برای حل این مشکل دنبال کنید:

 1. بارگیری نامناسب می‌تواند باعث بروز این مشکل شود. کافی است لباس‌ها را کاملاً بازکنید و توجه کنید، وزن آن‌ها بیش از استاندارد دستگاه نباشد.
 2. کار کمک‌فنر متعادل کردن حرکت دیگ هنگام کار کردن لباسشویی است. اگر فنرها خراب شود توازن به‌هم‌خورده و می‌تواند باعث ایجاد لرزش و صدا شود. برای بررسی این مورد باید قاب عقب و جلو برداشته شود تا در صورت نیاز تعویض شود.
 3. یکی دیگر از علل مانند بخش قبلی متوازن نبودن لباسشویی است که علاوه بر ایجاد صدا ایجاد لرزش نیز می‌کند. اگر نیاز به تعویض قطعه داشتید برای استعلام موجودی با ما تماس بگیرید.

علت عدم تخلیه آب لباسشویی بوش

در صورت عدم تخلیه آب، برای یافتن علت آن مراحل زیر را بررسی نمایید:

 • اطمینان حاصل نمایید که پمپ لباسشویی، شلنگ تخلیه و شیلنگ آب مسدود نشده باشد.
 • بررسی نمایید که در پروانه پمپ نخ و یا کرک گیر نکرده باشد و مانع چرخش آن نشده باشد.
 • احتمال بروز مشکل برای الکتروپمپ نیز وجود دارد و درنهایت امکان دارد نیاز به تعویض پمپ تخلیه وجود داشته باشد.

اگر همچنان قادر به برطرف کردن مشکل نشدید، از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی بوش با تماس با ما بهره‌مند شوید.

علت نشتی یا بیرون ریختن آب در لباسشویی بوش

 • پارگی با نشتی در شیلنگ‌های ورودی لباسشویی بوش
 • پارگی و یا خروج از محل اتصال لاستیک دور درب
 • شل شدن یک بست در داخل دیگ

با تماس با ما در سریع‌ترین زمان تعمیر لباسشویی بوش خود را به اتمام برسانید.

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش

برای تعمیر و عیب‌یابی آبگیری نکردن لباسشویی بوش، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

 • بررسی سر سیم‌ها
 • بسته بودن شیر آب متصل به لباسشویی و یا قطع بودن آب شهری
 • مسدود و یا دچار خمیدگی شدن شیلنگ‌های ورودی
 • وجود عیب در شیر برقی
 • هیدروستات را بررسی کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

دیناسرویس سالیان طولانی به‌عنوان یک تعمیرگاه ماشین لباسشویی بوش در تهران مشغول به کار بوده است. درصورتی‌که خودتان قادر به تعمیر نبودید، با ما تماس گرفته تا فوراً در محل شما حضور پیدا کنیم.

علت توقف ماشین لباسشویی بعد از آبگیری

تنها دو علت برای توقف لباسشویی بعد از آبگیری وجود دارد:

 1. وجود ایراد در هیدروستات لباسشویی
 2. وجود پارگی و یا قطعی در سیم رابط بین هیدروستات و موتور تایمر

برای برطرف کردن مشکل توقف لباسشویی بعد از آبگیری، نمایندگی رسمی ماشین لباسشویی بوش دیناسرویس در خدمت شماست.

علت خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی بوش

درصورتی‌که لباس‌ها در لباسشویی بوش به حد مطلوب خشک نمی‌شوند. علل مختلفی وجود دارد.

 • مسدود شدن خروجی آب و درست ‌کار نکردن خشک‌کن، مسیر خروجی آب تا تخلیه را به‌درستی بررسی نمایید. در صورت لزوم پمپ تخلیه را خالی کرده و با تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.
 • حجم لباس‌ها بیشتر از حد استاندارد در لباسشویی قرار داده شود.
 • خرابی خازن راه‌انداز و یا موتور لباسشویی بوش

یک تماس و یا ثبت درخواست از شما تا تعمیر ماشین لباسشویی بوش فاصله است.

تعمیر و عیب‌یابی خوب نچرخیدن واشر لباسشویی

طبق روال معمول علت و نکات به شما توضیح داده می‌شود اما درصورتی‌که اشتباهی در تعمیر انجام دهید مسئولیت کاملاً به عهده‌ی خودتان است. درصورتی‌که استفاده از خدمات نمایندگی رسمی ماشین لباسشویی بوش برای شما دارای ضمانت است.

 1. در صورت کار نکردن سوئیچ درب، واشر نخواهد چرخید. از یک مولتی متر استفاده نمایید تا از تداوم کار سوئیچ درب مطمئن شوید. درصورتی‌که دارای تداوم نباشد لازم است که آن را تعویض نمایید.
 2. کوپلینگ موتور باید موردبررسی قرار بگیرد. وظیفه‌ی این قطعه اتصال موتور به بخش انتقال ماشین لباسشویی است. کوپلینگ به علل مختلفی ازجمله سایش طبیعی می‌تواند دچار آسیب شود.

چرا لباسشویی بوش آب را گرم نمی‌کند؟

درصورتی‌که لباسشویی بوش آب را گرم نمی‌کند، پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر و عیب‌یابی ماشین لباس‌شویی بوش قطعات زیر را بررسی نمایید تا متوجه شوید که ایراد از کدام‌یک از آن‌ها است:

 1. المنت لباسشویی بوش
 2. هیدروستات بوش
 3. برد الکترونیکی لباسشویی بوش
 4. تایمر ماشین لباسشویی بوش

علت باز و بسته نشدن ماشین لباسشویی بوش

برای آنکه درب لباسشویی بوش را تعمیر نمایید باید بدانید که تنها دو دلیل برای این امر وجود دارد:

 1. خراب شدن قفل درب لباسشویی
 2. نداشتن عملکرد صحیح میکرو سوییچ درب

  توصیه‌هایی برای سرویس و نگهداری از لباسشویی بوش

  1. لباسشویی باید در مکان خود توسط پیچ‌های زیر آن به‌درستی تراز شود.
  2. در معرض مستقیم آفتاب، بارندگی و یا سرما قرار ندهید.
  3. لباسشویی را بیشتر از 5 سانتی‌متر از دیوار فاصله دهید.
  4. در نگام کار ولوم لباسشویی را تغییر ندهید.
  5. در صورت تغییر برنامه ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش نمایید و بعد اقدام به تغییرات کنید.
  6. هنگامی‌که لباسشویی خاموش است، فلکه شیر تغذیه آب را ببندید.
  7. هر بار پس از اتمام کار با دستگاه، آب باقی‌مانده دور لاستیک درب را تخلیه و با دستمال خشک نمایید. همچنین درب را باز گذاشته تا هوا داخل آن گردش داشته باشد.
  8. چند وقت یک‌بار یک ماده حلال کلسیم در دستگاه ریخته و درحالی‌که لباسی در آن نیست برنامه شستشو را اجرا نمایید. این عمل برای از بین بردن رسوبات بسیار مفید است.
  9. هرچند وقت یک‌بار محفظه جاپودری را تمیز نمایید.
  10. بین هر دو شستشویی متوالی حداقل یک ساعت فاصله در نظر بگیرید.
  11. برای کاهش مصرف برق از لوله‌کشی با شیر مخلوط برای تولید آب ولرم استفاده کنید.