• ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی
  • آیا از ما سوالی دارید
  • مشاوره رایگان : 02126103606

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون و آموزش تعمیرات لباسشویی آریستون

این مطلب هم برای کسانی که می‌خواهند از خدمات ما برای انجام تعمیرات لباسشویی آریستون استفاده کنند مناسب است و هم برای کسانی که می‌خواهند نکات بسیار مهم و کلیدی را بدانند تا بتوانند خودشان تعمیرات انجام دهند. در ابتدا سعی کرده‌ایم پاسخ تمام سوالات و مزایای استفاده از خدمات دیناسرویس را برایتان شرح دهیم تا تردیدی برای استفاده از خدمات ما برایتان باقی نماند. در نهایت اگر خودتان در کارهای فنی سررشته دارید، می‌توانید به بخش آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون مراجعه کنید. 

چنانچه ابهامی برایتان باقی‌ماند می‌توانید با هریک از شماره‌ها تماس گرفته و یا در انتها سوالات خود را مطرح کنید. هدف اصلی ما خدمت به شما است به همین دلیل مطالب رایگان بسیار زیادی را برای شما فراهم کرده و خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که در حال حاضر خدمات ما تنها محدود به تهران است و این محدوده را زمانی گسترش خواهیم داد که اطمینان داشته باشیم کیفیت خدمات به خوبی رعایت شده و رضایت مشتریان حفظ خواهد شد.

نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون

منظور ما از گفتن کلماتی مانند نمایندگی لباسشویی آریستون این نیست که ما نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون هستیم! همانطور که میدانید برند آریستون ایتالیایی است و به دلیل وجود تحریم‌ها امکان گرفتن نمایندگی رسمی از شرکت آریستون وجود ندارد. با این وجود دینا سرویس زیر نظر اتحادیه مشغول به کار است و بالاترین خدمات و کیفیتی ممکن را فراهم کرده و سعی خود را می‌کند همواره قطعات اورجینال را خریداری کرده و از آنها استفاده کند مگر در مواردی نادر که پیدا کردن آن قطعه ممکن نباشد، ناچارا و با اجازه خود مشتری از قطعات غیر اورجینال استفاده می‌شود.

دینا سرویس در حال حاضر نمایندگی لباسشویی آریستون در تهران است. البته اگر در اطراف تهران هستید و نمایندگی مناسب و معتبری برای انجام خدمات خود پیدا نکرده اید با پرداخت هزینه بیشتر خدمات تعمیر برایتان انجام خواهد شد و می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

مزایای استفاده از خدمات تعمیر لباسشویی برند آریستون در دینا سرویس

تعمیر لباسشویی آریستون در محل

یکی از خدمات مهم که باعث آسودگی بیشتر مشتریان می‌شود، تعمیرات لباسشویی در محل و منزل است. این امر باعث می‌شود هزینه حمل و نقل از هزینه هایش کم شود، امکان آسیب در جابجایی به صفر برسد و در صورت تمایل مراحل تعمیر را از نزدیک تماشا کند. گاهی انجام برخی تعمیرات در محل سخت تر است اما سرویسکاران تمام تلاش خودشان را می‌کنند تا نیازی به خروج دستگاه پیدا نشود.

الویت قرار دادن تعمیر قطعات

در مواجهه با خرابی قطعات لباسشویی آریستون راحت ترین کار این است که قطعه تعویض شود اما راحت ترین راه کم هزینه ترین نیست! تعمیر برخی از قطعات به جای تعویض ممکن است حتی هزینه‌ها را به کمتر از یک سوم برساند. ما از هرجهت به فکر منافع مشتریان خود هستیم و برای تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون در تهران بهترین خدمات ممکنن را ارائه می‌کنیم و تمام سعی خود را می‌کنیم تمام مشتریان خود را راضی و خشنود نگاه داریم.

استفاده از قطعات فابریک

یکی از نگرانی ها در هنگام تعمیر و زمانی که نیاز به تعویض قطعات آریستون است این است که آیا از قطعات خوب و فابریک استفاده می‌شود؟ جواب شما بله است. درست است که با وجود تحریم‌ها تامین قطعات به سادگی قبل نیست و پیدا کردن قطعه اصل در برخی از موارد کم مصرف، می‌تواند مدتی به طول بیانجامد؛ با این حال قطعات فابریک و اصل با ضمانت نامه برای شما استفاده خواهد شد.

سرعت و کیفیت در انجام خدمات

یکی دیگر از مسائل مهم برای مشتریان عزیز در جهت رفع خرابی ماشین لباسشویی آریستون این است که سرعت انجام کار بالا باشد و در عین حال کیفیت انجام خدمات بالا باشد. هرچند پروسه تعمیرات می‌تواند بسیار زمانبر باشد اما اطمینان می‌دهیم که در بهترین زمان بندی ممکن کار انجام شده و تحویل داده خواهد شد.

ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه رسمی

اگر بعد از تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت دچار خرابی مجدد شود چه‌کار کنیم؟ اگرچه آرزو می‌کنم هیچ‌گاه نیاز به استفاده از ضمانت‌نامه پیدا نکنید اما انسان جایزالخطاست و شما نیاز به آسودگی خاطر دارید. به همین علت اگر در ناحیه مورد تعمیر قرارگرفته ایرادی ایجاد شود تا 6 ماه بعد ضمانت دارد (در بخری موارد این تایم بیشتر و یا کمتر است.) و می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از خدمات استفاده کرده و مشکل را به‌کلی حل کنید. ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه رسمی به‌نوعی از واجباتی است که از هرجایی بخواهید خدمات بگیرید باید از آن‌ها درخواست کنید چراکه حتی بی‌تعهدترین‌ها را متعهد به انجام کار درست می‌کند!

فقط آنلاین نیستیم!

افراد بسیار زیادی در تهران مشغول به ارائه خدمات تعمیر لوازم خانگی برقی هستند اما به‌طور کامل سرویس‌کارهای خود را نمی‌شناسند و از میزان توانایی آن‌ها مطلع نیستند صرفاً به‌صورت آنلاین کار می‌کنند درصورتی‌که شعبه اصلی دینا سرویس در شرق تهران واقع‌شده و امکان مراجعه حضوری نیز وجود دارد.

مراحل انجام تعمیرات لباسشویی آریستون در دینا سرویس

درخواست تعمیر لباسشویی آریستون را ثبت نمایید

طبیعتا اولین مرحله این است که به نوعی درخواست خود را ثبت کنید، برای این کار می‌توانید با هریک از شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و به مرکز تماس ما متصل شوید و یا اینکه از طریق فرم، درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. درخواست شما به نزدیک‌ترین سرویس‌کارها منتقل خواهد شد.

تماس کارشناس

زمانی که تعمیرکار ماشین لباسشویی آریستون انتخاب شد، خود تعمیرکار با شما تماس گرفته و شرح حال کلی از مشکل دستگاه شما می‌گیرد، سپس در صورت لزوم مشاوره‌ای مختصر به شما خواهد داد. لازم به ذکر است که در همین تماس هماهنگی‌های لازم برای زمان حضور در محل با شما انجام خواهد شد.

عیب‌یابی آریستون

سرویسکار ماشین لباسشویی آریستون با استفاده از تجهیزات لازم و با توجه به مشکل دستگاه شما به بررسی و چکاب آن می‌پردازد. همانطور که می‌دانید تشخیص درست یکی از مهمترین مراحل کار است و نیازمند سالها تجربه و دانش است اما این خدمت برای شما به صورت رایگان انجام شده و در صورت انصراف هزینه ای به جز ایاب و ذهاب از شما دریافت نخواهد شد.

برآورد هزینه

زمانی که بررسی‌ و چکاب لازم بر روی دستگاه انجام می‌شود و مشکل تشخیص داده می‌شود، برآورد هزینه اهمیت پیدا می‌کند. اگر قطعه خراب شده قابل تعمیر باشد دست مزد آن اعلام می‌شود و اگر نیاز به تعویض قطعه باشد پس از استعلام قیمت قطعات ماشین لباسشویی آریستون، هزینه به شما اعلام خواهد شد.

تعمیر و جایگزینی قطعات آریستون

پس از تایید هزینه توسط شما نوبت به تعمیر کامل و جایگزینی قطعات می‌رسد. قطعات دارای ضمانت هستند اما در صورتی که به هر دلیلی بخواهید قطعه را خودتان تهیه کنید هیچ ضمانتی از سمت ما مبنی بر درست کار کردن قطعه وجود نخواهد داشت. با دینا سرویس دیگر نگرانی برای تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون در تهران نخواهید داشت.

تست و تحویل لباسشویی آریستون

صبر کنید هنوز به پایان کار نرسیده‌ایم! بعد از تمام شدن تعمیرات دستگاه، مجددا نحوه‌ی کارکرد لباسشویی توسط سرویس‌کار به طور کامل بررسی می‌شود. نکات لازم در خصوص حفظ و نگهداری بهتر به شما گفته می‌شود و درصورتی‌که با مشکلی روبرو شوید تا زمان مشخص‌شده می‌توانید تماس بگیرید تا مشکل به‌رایگان حل شود.

ارائه فاکتور و ضمانت‌نامه آریستون

برای اطمینان خاطر شما مشتری عزیز، پس از اتمام کار سرویس‌کار ماشین لباسشویی آریستون، به شما فاکتور و ضمانت نامه رسمی و مهردار دینا سرویس را ارائه می‌کند. در صورت بروز هرگونه مشکل مربوطه در صورتی که تاریخ ضمانت نامه شما تمام نشده باشد به صورت رایگان مشکل دستگاه برای شما رفع خواهد شد.

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون قدیمی

علم هر روز در حال پیشرفت است و قطعات مصرفی و سیستم‌هار کارکرد ماشین لباسشویی ها نیز مدام در حال تغییر و بروزرسانی است. به همین جهت افرادی که ماشین لباسشویی های قدیمی دارند با معضلی در جهت پیدا کردن سرویسکار این نوع لباسشویی ها مواجه می‌شوند. به همین دلیل در دینا سرویس سرویسکاران مختلفی با توانایی تعمیر لباسشویی های قدیمی در کنار خود داریم تا در این زمینه نیز بتوانیم خدمت رسان شما عزیزان باشیم.

قطعات لباسشویی آریستون

یکی از دغدغه‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون آن هم مدل‌های قدیمی تعویض قطعات آن است. اگر نگاه منطقی به این قضیه داشته باشیم می‌دانید که به دلیل وجود تحریم‌ها تامین قطعات با چالش روبرو شده است. با این حال دینا سرویس با تجربه فراوانی که در این زمینه دارد تمام سعی خود را می‌کند که قطعات اورجینال و اصل را برای مشتریان خود فراهم کند و آنها را گارانتی می‌کند. در صورتی که قطعه نو پیدا نشود نیز در صورت تمایل مشتری اقدام به پیدا کردن قطعات دست دوم برای انجام کار خواهد پرداخت.

این سوال برای مشتری مطرح می‌شود که آیا می‌توانیم خودمان قطعه را تامین نماییم؟ خیر، به این دلیل که ما تجربه فراوانی در این زمینه داشته و قطعات با کیفیت مناسب را میشناسیم اما اگر مشتری اصرار به استفاده از قطعه‌ای خاص نماید که خودش تهیه کرده است، ما هیچگونه مسئولیتی را نخواهیم پذیرفت و از ضمانت قطعه محروم خواهید ماند.

قیمت برد ماشین لباسشویی آریستون

یکی از قطعات پر هزینه برد ماشین لباسشویی است که در صورتی که بخواهید آن را تعویض کنید هزینه زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. به همین دلیل راه‌های نگهداری و مراقبت از لباسشویی خود را یاد بگیرید تا ناخواسته به آن آسیبی وارد نکنید. قیمت برد لباسشویی آریستون به مدل آن نیز بستگی دارد و به دلیل متغیر بودن بسیار قیمت‌ها، در حال حاضر امکان قرار دادن قیمت در اختیار شما وجود ندارد. می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا برای شما استعلام قیمت انجام دهند.

تعمیر برد ماشین لباسشویی آریستون

همانطور که گفته شد تعمیر برد بسیار هزینه‌بر است. به همین دلیل ما برد را از دستگاه خارج کرده و به مرکز مخصوص تعمیر بردمان انتقال می‌دهیم و تا حد امکان برایتان تعمیرات انجام می‌دهیم چون تا جای ممکن تعویض این قطعه گزینه مناسبی نیست و بهتر است که تعمیرات روی آن انجام شود.

نصب لباسشویی آریستون

اگر ماشین لباسشویی نو خریده اید و قصد نصب آن را دارید بهتر است با شماره‌ای که فروشنده در اختیارتان قرار داده است تماس گرفته و درخواست نصب لباسشویی آریستون را بدهید. علت این پیشنهاد این است که تنها در آن زمان است که ضمانت نامه شما فعال شده و قابل استفاده می‌باشد. در غیر این صورت می‌توانید با دینا سرویس تماس گرفته و درخواست نصبتان را فقط در تهران ثبت کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون

برای عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون موارد بسیاری وجود دارد که لازم است مورد بررسی قرار بگیرد. به همین دلیل ابتدا به بررسی ارورهای رایج لباسشویی آریستون می‌پردازیم که خود یک راهنمای بسیار بزرگ برای عیب یابی درست است. بعد از آن موارد رایج دیگر را بررسی می‌کنیم تا در صورتی که خودتان آشنایی کافی با سیستم این ماشین لباسشویی دارید و به کارهای فنی آشنا هستید بتوانید تعمیرات را شخصا انجام دهید.

ارور ماشین لباسشویی آریستون

کد خطا و یا همان ارور در ماشین لباسشویی آریستون به دو شکل نمایش داده می‌شود. در صورتی که صفحه نمایش شما دارای LCD باشد، ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد به شما نمایش داده خواهد شد. اگر فاقد صفحه نمایش باشد یک ترکیب خاص از چراغ های LED شروع به چشمک زدن می‌کنند. یکی از مهمترین و بهترین ابزارها برای تشخیص و عیب یابی لباسشویی کدهای خزای آن می‌باشد به همین دلیل به فضیل درباره آن صحبت کرده‌ایم.

ریست لباسشویی آریستون

زمانی که با اروری در ماشین لباسشویی آریستون روبرو می‌شویم اولین چیزی که به ذهن هر شخص می‌رسد این است که دستگاه را ریست کند تا شاید مشکل برطرف شود. این کار منطقی است و در برخی موارد مشکل را حل می‌کند و جای نگرانی باقی نمی‌ماند.

چگونه ماشین لباسشویی آریستون را ریست کنیم؟ این کار در دستگاه‌های جدید بسیار ساده است و یک دکمه ریست بر روی آن تعبیه شده است که به راحتی می‌توانید آن را از روی دفتر راهنما پیدا کرده و استفاده کنید اما اگر دکمه ریست وجود نداشت باید با توجه به مدل از راه‌خای دیگر استفاده کنید. برای مثال در برخی دکمه start و یا start-pause را باید برای 5 ثانیه نگه دارید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که بعد از انجام ریست و روشن کردن دستگاه باید برنامه شستشو خود را انتخاب کنید اما حواستان باشد که اگر بازهم ارورها نمایش داده شد دستگاه را خاموش کرده و با متخصصان ما تماس بگیرید.

ریست ماشین لباسشویی های قدیمی

همانطور که گفتیم ریست ماشین لباسشویی های قدیمی با دکمه اتفاق نمیافتد و باید به دقت دفترچه راهنما مطالعه شود؛ اما بازهم راه های مختلفی را به شما ارائه میدهیم که معمولا در این دستگاه‌ها به کار رفته است.

قرار دادن یا قرار ندادن بر روی حالت spin اولین نکته است. اگر دستگاه دستگیره کنترل داشته باشد نباید روی این حالت قرار بگیرد؛ اما در صورتی که شامل دکمه‌های کنترل نیست روی حالت spin قرار بدهید. سپس از متصل بودن دستگاه به شیر آب مطمئن شوید. دستگاه را روشن کنید و دکمه استارت را بزنید. در برخی مدل ها باید درب لباسشویی 6 بار متوالی و سریع باز و بسته شود تا ریست انجام شود و لباسشویی به درستی کار کند.

لیست ارورهای ماشین لباسشویی آریستون

انواع ارورهای لباسشویی آریستون به شرح زیر است که به زودی در مقاله ای دیگر به شرح کامل تر آن خواهیم پرداخت.

ارور ماشین لباسشویی آریستون

علت خطا

F1

اتصال کوتاه تریاک موتور

F2

متوقف شدن موتور و یا اتصالات آن

F3

اتصال کوتاه سنسور NTC

F4

معیوب شدن میکروسوییچ فشار

F5

مسدود شدن موتور تخلیه

F6

ارور انتخابگر برنامه

F7

گیر کردن رله هیتر

F8

فعال نشدن رله هیتر

F9

خطای برد کنترلی

F10

اندازه گیری غلط میکروسوییچ فشار

F11

ارور موتور تخلیه

F12

خطای ارتباطی

F13

ایراد فن خشک کن

F14

ایراد المنت خشک کن

F15

خرابی رله هیتر خشک کن

F16

قطع منبع تغذیه

F17

بسته نشدن درب دستگاه

F18

خرابی سه فاز کنترلی موتور

F20

خطای قفل دستگاه

LOCKED

خطای اینترلاک دستگاه

F20/1

مقاومت زیاد ترمیستور

F30/31

خرابی درایو موتور دستگاه

F40

گرمایش آب

F41

نادرست بودن توانی تشخیص سطح آب در دستگاه

F50

ذخیره نبودن زبان مشتری و برنامه شستشو در دستگاه

علت خالی نشدن آب ماشین لباسشویی آریستون و رفع آن

آیا با این سوال روبرو شده اید که چرا لباسشویی آریستون آب را تخلیه نمی‌کند؟ برای آنکه بدانید برای تعمیرات و رفع این عیب باید چه کرد مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. پمپ تخلیه را برداشته و اطمینان پیدا کنید که مسدودیت و مانعی وجود ندارد.
 2. اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی است ممکن است تسمه لباسشویی پاره شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 3. شلنگ تخلیه و تمام مسیر تخلیه آب را بررسی کنید تا مانعی در آنها وجود نداشته باشد.
 4. اگر در مدل لباسشویی شما دریچه ای برای تخلیه وجود دارد آن را به صورت دوره ای تمیز کنید.

این موارد مهمترین مواردی بودند که باعث ایجاد این مشکل می‌شدند. بعضا مو و پرز لباسها و اشیا ریز باعث ایجاد این مشکل و انسداد در تخلیه می‌شوند.

علت سر و صدای ماشین آریستون و تعمیر آن

رفع مشکل سر و صدای ماشین لباسشویی آریستون می‌تواند به دلایل بسیار متعددی باشد. تعمیر و رفع برخی از این علل بسیار ساده و در برخی موارد بسیار پیچیده و تخصصی است. در ادامه برخی از علل رایج را بررسی می‌کنیم.

 1. ممکن است بلبرینگ درام دچار مشکل و خرابی شده باشد. تعمیرکار بلبرینگ درام را به صورت دستی می‌چرخاند و در صورتی که صدا از خود تولید کند احتمالا با تعویض درام مشکل دستگاه حل می‌شود.
 2. ممکن است جسمی بین لباسشویی و درام گیر کرده باشد و باعث ایجاد صداهای مخوف و زیادی شود.
 3. آسیب دیدن قطعات پلاستیکی و یا ساییده شدن آنها نیز می‌تواند یکی دیگر از علل باشد.

توصیه می‌شود اگر آشنایی کم دارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعویش بلبرینگ ماشین لباسشویی آریستون نکنید. نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون در هرکجای تهران که باشید در خدمت شماست.

نشتی آب در ماشین لباسشویی آریستون و راه‌های رفع عیب

برای پیدا کردن علت نشتی آب در لباسشویی آریستون و رفع آن موارد زیر را به ترتیب مورد بررسی قرار دهید.

 1. شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید و مطمئن شوید که دچار انسداد نشده است. اگر دچار انسداد باشد باید با استفاده از شلنگ اضطراری آب باقی مانده را خالی کنید.
 2. همچنین مطمئن شوید شیلنگ تخلیه دچار پیچ خوردگی و یا پارگی نشده باشد.
 3. پایه های لباسشویی باید کاملا تراز باشند و در یک سطح قرار داشته باشند. در صورتی که تراز نباشد احتمال نشتی وجود دارد و با استفاده از شل و سفت کردن پیچ پایه‌ها می‌توانید دستگاه را تراز کنید.
 4. محل اتصال شلنگ و شیر را به دقت بررسی کنید در بسیاری از این موارد مشکل از این قسمت است. توجه کنید قبل از سفت کردن محل اتصال حتما دستگاه را از برق بکشید.
 5. در صورتی که اجسام ریز داخل پمپ تخلیه گیر کرده باشند به سادگی می‌توانید پانل کوچک در پایین لباسشویی را بردارید و فیلتر آن را تمیز کنید. بهتر است به صورت ماهانه و یا پس از هر چند شستشو این ناحیه را تمیز کنید.

نکات مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی آریستون

نگهداری و مراقبت از هر وسیله برقی باعث می‌شود عمر مفید دستگاه به شدت افزایش پیدا کرده و هزینه‌ سرویس را نیز به مراتب کاهش می‌دهد. به همین علت برخی از نکاتی که باعث می‌شود ماشین لباسشویی شما بهتر و طولانی تر کار کند را فراهم کرده‌ام.

 1. برای پاک کردن ماشین لباسشویی آریستون از هرگونه جرم و رسوب باید بعد از هر 30 بار شستشو، یک بار برنامه شستشو را بدون لباس انجام دهید و در صورت امکان از یک جرم گیر مناسب نیز استفاده کنید.
 2. برخی فکر میکنند که استفاده بیش از حد از پودر ماشین لباسشویی باعث می‌شود لباسها بهتر شسته شوند. در صورتی که این یک باور اشتباه است. مقدار مصرف چه بیش از حد کم باشد چه بیش از حد زیاد در هر دو صورت لباسها تمیز نمی‌شود. از طرف دیگر اگر مصرف زیاد باشد به ماشین لباسشویی نیز آسیب وارد می‌کند.
 3. با یک دستمال مرطوب هر از چندگاهی لاستیک دور درب لباسشویی آریستون را تمیز کنید.
 4. برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و یا حتی کپک زدگی مخزن دستگاه درب لباسشویی را بعد از هر بار استفاده مدتی باز بگذارید تا خشک شود.