• ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی
  • آیا از ما سوالی دارید
  • مشاوره رایگان : 02126103606

تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

 • آیا به دنبال یک مرکز معتبر و خبره در تهران برای انجام تعمیرات ماشین ظرفشویی هستید؟ آیا میخواهید نکات مهمی در رابطه با نگهداری از ماشین ظرفشویی خود بدانید؟ آیا میخواهید خودتان تعمیر ظرفشویی انجام دهید؟

  درهرصورت تفاوتی ندارد، در رابطه با هریک از مواردی که در بالا گفته شد، مشکلی داشته باشید؛ برای شما صحبتهای بسیاری داریم و ادامه این مطلب به شما کمک میکند که بتوانید بهترین تصمیمات را گرفته و نکات آموزشی بسیاری درباره تعمیرات ظرفشویی خود فرابگیرید. پس با ما همراه باشید.

  خانگی دینا سرویس درزمینهٔ تعمیر ماشین ظرفشویی در برندهای مختلف مجوز داشته و تعمیرکارهای بسیاری در سراسر تهران دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید اگر از کلماتی مانند نمایندگی و نمایندگی رسمی استفاده میکنیم منظورمان این است که زیر نظر اتحادیه مشغول به کار هستیم. در حال حاضر امکان گرفتن نمایندگی رسمی به دلیل وجود تحریمها وجود ندارد. این عبارات صرفاً به معنای داشتن مجوز و اینکه در پایان کار به شما ضمانتنامه تحویل داده میشود مورداستفاده قرار میگیرد.

  هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی

  المانهای اصلی تعیینکنندهی هزینه تعمیر ظرفشویی به شرح زیر است:

  • عیبیابی ماشین ظرفشویی انجامشده و قطعات معیوب مشخص گردد.
  • مشخص شود قطعات قابل تعمیر هستند و یا باید تعویض شوند.
  • برند دستگاه شما نیز تا حدودی مؤثر است، تعمیر برخی از برندها پیچیدگی خاصی دارد و دستمزد بیشتری لحاظ میشود.

  درواقع بیشترین هزینه را قطعات به خودشان اختصاص میدهند که دینا سرویس تمام تلاش خود را برای کاهش این هزینه و انجام تعمیرات بهجای تعویض آنها به کار میبندد.

  مراحل انجام تعمیرات ماشین ظرفشویی در دینا سرویس

  ثبت درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی

  ثبت درخواست بهصورت آنلاین و از طریق فرم و تماس تلفنی با هریک از شمارههای ما میتواند انجام شود. لطفاً اطلاعات را کامل و دقیق وارد نمایید .

  تماس کارشناس تعمیرات ظرفشویی

  کارشناسهای ظرفشویی معمولاً در برندهای متعددی دارای تخصص هستند. زمانی که درخواست شما به سرویسکار ارجاع داده میشود با شما تماس گرفته در صورت لزوم مشاورهای کوتاه به شما داده و هماهنگیهای لازم را برای حضور در محل شما انجام میدهد.

  عیبیابی کامل دستگاه

  عیبیابی ماشین ظرفشویی درواقع حساسترین و مهمترین مرحلهی آن است. آیا میدانید که عیبیابی درست وسیله نیاز به تخصص بالایی داشته و بسیار ارزشمند است؟ اما اگر از انجام تعمیرات صرفنظر کنید از شما هزینهای بابت این خدمات باارزش دریافت نمیشود و تنها ایاب و ذهاب برای شما لحاظ خواهد شد.

  برآورد هزینه تعمیرات

  یک برآورد قیمت پس از عیبیابی و پیش از انجام تعمیرات تخصصی به شما اعلام خواهد شد. درصورتیکه مورد تائید شما باشد ادامهی اقدامات لازم انجام خواهد شد.

  تعمیر و جایگزینی قطعات ظرفشویی

  پس از انجام تائید از سوی مشتری نوبت به انجام تعمیرات ظرفشویی و جایگزینی قطعات میرسد. تعمیرکار با دقت و ظرافت بالا این مرحله را به پایان میرساند.

  تست و تحویل ظرفشویی

  حال نوبت به تست و تحویل نهایی ظرفشویی میرسد. مراحل انجام کار ظرفشویی یکبار انجام میشود تا اطمینان حاصل شود که بهدرستی کار میکند و دستگاه به شما تحویل داده خواهد شد.

  ارائه فاکتور و ضمانتنامه

  فاکتور و ضمانتنامه به شما توسط سرویسکار تحویل داده میشود. در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانید با شمارههای درجشده بر روی آنها تماس بگیرید.

  چرا خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دینا سرویس؟

  شاید بخواهید پیش از ثبت درخواست تعمیر مزیتهای استفاده از خدمات دینا سرویس را بدانید. به همین علت برخی از مزیتها را برای شما جمعآوری کردهایم. کافی است یکبار از خدمات ما استفاده کنید تا انتخاب همیشگی شما شویم!

  تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

  یکی از خدمات بسیار مهمی که یک مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی باید داشته باشد و ما نیز در سراسر تهران این خدمت را ارائه میدهیم، انجام خدمات در محل و منزل شما است. شاید در ابتدا اهمیت چندانی در این خدمات مشاهده نکنید؛ اما این نکته مزیتهای بسیاری برای شما به همراه دارد. 98% خدمات ماشین ظرفشویی دینا سرویس در محل انجام میشود. مزیتهایی که میتوان به آنها اشاره کرد:

  • هزینهی حملونقل ماشین ظرفشویی از هزینههای شما کاسته میشود.
  • خدمات در مقابل چشمان شما انجام میشود.
  • سرعت انجام خدمات افزایش پیدا میکند.
  • احتمال آسیب دیدن دستگاه در حین جابجایی به صفر میرسد.
  • دغدغه حمل دستگاه از دغدغههای شما کم میشود.

  هزینه معقول و مناسب

  متأسفانه بسیاری از ارائهدهندگان خدمات برای جذب مشتری هزینههای بسیار کمی را تعیین میکنند؛ اما پس از حضور در محل درخواست هزینههای بیشتری را میکنند. خودتان نگاهی منطقی داشته باشید. هزینه قطعات بسیار افزایش پیداکرده است و بعضاً برخی از خدمات چندین ساعت زمان میبرند و بسیار دشوار هستند. از سوی دیگر به شما خدمات پس از تعمیرات نیز ارائه میشود و در صورت بروز مشکل در بازه زمانی که ضمانتنامه معتبر است بهصورت رایگان به شما خدمات ارائه میشود.

  با در نظر گرفتن این موارد هزینههای کم و عجیب پیشنهادی برای انجام تعمیرات را حذف کنید. از سویی هزینههای گزاف و بیشازحدی نیز میتواند از شما درخواست شود. یکی از مزیتهای استفاده از خدمات ما این است که زیر نظر اتحادیه هستیم و بر اساس نرخ مصوب اتحادیه هزینه از مشتریان خود دریافت میکنیم. حال بهتر میتوانید تشخیص دهید که هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است.

  دینا سرویس نمایندگی تعمیرات کدام برندهای ماشین ظرفشویی را دارد؟

  برخی از نمایندگیهایی که دینا سرویس برای تعمیر ماشین ظرفشویی دارد به شرح زیر است:

  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کندی
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زیمنس
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی هیتاچی
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی دوو
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ایندزیت
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی وایت هاوس
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی
  • نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ

  نکاتی برای نگهداری از ماشین ظرفشویی

  نگهداری درست از هر وسیلهای باعث میشود عمر آن دستگاه بیشتر شود و نیازش به تعمیرات کاهش پیدا کند. در ماشین ظرفشویی نیز نکات بسیار مهمی وجود دارد که دانستن و رعایت آنها میتواند به عمر دستگاه شما کمک شایانی کند. برخی از آنها را باهم بررسی میکنیم.

  استفاده از شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی

  یک شوینده خوب برای ظرفشویی چه ویژگیهایی دارد؟ چگونه میتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ در جواب باید بگویم که ما به سه شوینده برای ماشین ظرفشویی خود نیاز داریم. انتخاب نادرست آنها نیز میتواند به دستگاه آسیب جدی وارد کند. این سه شوینده شامل قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی، مایع جلا دهنده ظرفشویی میشود.

  اما پیشنهاد ما برای شما چیست؟ شما میتوانید از قرص ماشین ظرفشویی فول استفاده کنید که دارای هر سه مورد یعنی جلا دهنده، شوینده و نمک است. میتوانید داخل جا قرصی قرار دهید و یا آن را کف ماشین ظرفشویی بی اندازید.

  کار جلا دهنده ماشین ظرفشویی چیست؟ جلا دهنده ماشین ظرفشویی در 5 دقیقه آخر همراه بخارآب ظرفها را بهطور چشمگیری براق میکند. توجه داشته باشید در صورت استاندارد نبودن قرص ممکن است به علت زیاد بودن جلا دهنده ظرفها خش بیافتد و یا به علت کم بودن آن، ظرفها لک بماند.

  کار نمک ظرفشویی چیست؟ در ظرفشویی قطعهای وجود دارد با نام رزین، کار آن گرفتن سختی آب برای شستشو در ظرفشویی است. نمک در 5 دقیقه آخر این قطعه را شستشو میدهد و کاملاً آن را برای شستشوی بعدی آماده میکند.

  استفاده از محافظ برق

  به دلیل میزان آمپر زیادی که ماشین ظرفشویی میکشد پیشنهاد میکنیم که از یک محافظ جداگانه برای آن استفاده کنید. یک محافظ استاندارد انتخاب کنید تا با نوسان برق دستگاهتان دچار خرابی نشود. لطفاً این موضوع را دستکم نگیرید و قبل از خرید محافظ برق اطلاعات کسب کنید که چه ویژگیهایی باید داشته باشد. چراکه میتواند همین سهلانگاری هزینههای زیادی برای شما در پی داشته باشد.

  نظافت و رسیدگی به دستگاه

  یکی دیگر از راههای پیشگیری از خرابی ماشین ظرفشویی تمیز کردن آن است. باید هر 6 ماه سرویس و جرمگیری ظرفشویی را انجام دهید. در نظر داشته باشید که نظافت داخلی و بیرونی هر دو مهم است و ازنظر ظاهری نیز زمان بیشتری نو به نظر میرسد. ازجمله کارهایی که بعد از هر شستشو باید انجام دهید این است که فیلتر و صافی داخل آن را تمیز کنید تا با مشکل عدم تخلیه روبرو نشوید.

  دقت کنید که برای پاکسازی از آب و محصولات شوینده غیر ساینده استفاده کنید تا نتیجه عکس نگیرید! همچنین قبل از شروع کار برای ایمنی بیشتر دستگاه را از برق خارج کنید. بازه زمانی مناسب برای پاکسازی کلی هر 3 ماه یکبار است.

  خرابیها و مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

  در طول این سالیان و باوجود بهروز شدن و پیشرفت تکنولوژی ظرفشوییها همواره مشکلات مشترکی میان آنها رایج است و بیشتر درخواستهای تعمیر برای آنها ثبت میشود. ابتدا برخی از این موارد را نامبرده و سپس اطلاعات فوقالعادهای در جه انجام تعمیرات ماشین ظرفشویی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

  • کار نکردن ماشین ظرفشویی
  • بسته نشدن درب ظرفشویی

  کار نکردن ماشین ظرفشویی

  یکی از مشکلاتی که به ما گزارش میشود این است که ماشین ظرفشویی کار نمیکند و یا روشن نمیشود. بسیار پیشآمده است که از مشتری درخواست کنیم یکبار از جریان برق اطمینان حاصل پیدا کند. با بررسی شخص متوجه شده است مشکل دقیقاً از همانجاست و نیاز به تعمیر وجود نداشته است.

  گام اول: با توجه به موارد گفتهشده اطمینان پیدا کنید که پریز برق، سهراهی، دوشاخه دارای مشکل نیستند.

  گام دوم: اطمینان پیدا کنید که درب قفل است از سوی دیگر صفحهنمایش ظرفشویی را بررسی کنید، اگر چراغهای آن روشن نشود مشکل دقیقاً از این است که برق به دستگاه نمیرسد.

  گام سوم: بررسی کنید که پریز برقی که به آن متصل است برق داشته باشد. اگر پریز برق نداشت احتمال دارد فیوز آن پریده باشد. اگر از فیوز نبود مشکلات دیگر احتمالی را بررسی کنید.

  گام چهارم: درنهایت زمانی که اطمینان پیدا کردید که هیچیک از مشکلات بالا وجود ندارد. بهمنظور تعمیر ظرفشویی با این مشکل سه قطعه باید بررسی شود.

  • کلید درب (قفل درب)
  • تایمر
  • کلید انتخاب

  اگر مشکل از کلید انتخاب و یا تایمر بود سریعاً با ما تماس بگیرید تا بهصورت اصولی تعمیرات انجام شود؛ اما اگر کلید درب بود احتمال دارد بتوانید با چند ضربه پیچگوشتی بهآرامی آن را تنظیم کنید. توجه داشته باشید که محدوده خدمات ما فقط در سراسر شهر تهران است.

  گام آخر: اگر هیچیک از موارد بالا نبود بازهم مشکل تخصصیتر و بدتر میشود! ممکن است مشکل از میکرو سوئیچ باید و اینکه برد الکتریکی و موتور مشکل داشته باشند. اگر مشکل از این بخشها باشد برای رفاه حال شما بررسی انجام میشود که آیا قابل تعمیر هستند و یا خیر، اگر قابل تعمیر نباشند سپس به مرحله تعویض قطعه میرسیم.

  خوب نشستن ماشین ظرفشویی

  اگر نیاز به تعمیر ظرفشویی که ظرفها را بهخوبی نمیشوید دارید باید مراحلی را طی کنید تا شاید بتوانید مشکل را حل کنید. بهتر است به ترتیب نوشتهشده بررسی انجام دهید. درصورتیکه آبگیری و تخلیه بهخوبی انجام نشود ظروف تمیز نخواهند شد.

  بررسی مراحل آبگیری ظرفشویی:

  آبگیری از قسمت بالای ظرفشویی انجام میشود و مادامیکه آب از طریق آبپاشها بر روی ظروف میریزد فرایند شستشو ادامهدار خواهد بود. این آب باید بهخوبی گرم شود در غیر این صورت ظروف بهخوبی تمیز نخواهند شد. شیلنگ ورودی آب را بررسی کنید تا دچار خمیدگی نباشد و فیلترها را نیز چک کنید تا جرم زیاد مانع از عبور آب نشود. حال نوبت به گرم بودن آب میرسد. المنت وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد. البته قطعاتی دیگر نیز در عملکرد آن تأثیر دارند به همین دلیل باید ترموستات و برد نیز بررسی شوند. طبق برنامه انتخابی توسط شما، برد به ترموستات (سنسور) دستور میدهد در بازه زمانی مشخصی المنت را در مدار قرار دهد.

  بررسی تخلیه ظرفشویی:

  اگر در آبگیری مشکلی وجود نداشته باشد حال نوبت به بررسی تخلیه آب میرسد. عمل تخلیه در طول اجرای برنامه چندین بار انجام میشود. قطعاتی که باید در این مرحله بررسی شوند به شرح زیر است.

  • فیلتر کف
  • پمپ تخلیه
  • گرفتگی پروانهها
  • شیلنگ خروجی
  • گرفتگی فاضلاب
  • پمپ ظرفشویی

  راستی بهجز این قطعات لطفاً در ابتدا مدنظر داشته باشید که چیدمان ظروف را درست انجام داده باشید و از شویندههای مرغوب استفاده کرده باشید. شاید مشکل شما با همین دو کار ساده حل شود و نیاز به بررسی تخصصی نداشته باشید.

  آیا آب ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمیشود؟

  علاوه بر مواردی که در قسمت بالا برای بررسی تخلیه آب گفته شد لازم است چند نکتهی دیگر را نیز اضافه کنم. اولازهمه اینکه سریع به فکر تعویض قطعات نیافتید و تمام بخشها را بهخوبی بررسی کنید تا دچار گرفتگی نباشد. تعمیر ماشین ظرفشویی در هر برند و مدلی دارای نکات مشترکی است که سعی میکنیم آن نکات مشترک را با شما در میان بگذاریم.

  علت و تعمیر مشکل خشک نشدن ظرفها در ماشین ظرفشویی

  خشک نشدن ظرفها به چند علت میتواند اتفاق بیافتد. در ادامه تمام آنها را بررسی میکنیم. درواقع اطلاعات ما به تعمیرکارهای مبتدی که در عیبیابی وارد نباشند نیز کمک بسیار شایانی میکند. کافی است همزمان بامطالعه به ترتیب کارهای گفتهشده را انجام دهید.

  • درباره بررسی مسیر تخلیه توضیحات در بالاتر بهطور کامل دادهشده است. در این مشکل نیز میتواند علت مشکل در تخلیه آب باشد و اولین بخشی است که باید بررسی شود. بررسی سلامت پمپ آب نیز فراموش نشود .
  • ترموستات، برد الکترونیکی و المنت نیز اگر بهدرستی کار نکنند باعث میشود که ظروف نتوانند خشک شوند. وارد توضیحات تخصصی علت آن نمیشویم اما اگر با مرحله قبل مشکل حل نشود باید این قطعات موردبررسی قرار بگیرند.

  نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

  تشخیص این مشکل کار چندان سختی نیست و بسیاری از کاربران خودشان متوجه وجود این مشکل میشوند و درصدد رفع آن هستند. علل این مشکل میتواند به دلایل زیر باشد:

  • گیرد کردن خوردههای غذا روی بازوها
  • برخورد بسطهای آبپاش با بازوها
  • آلودگی فیلترها
  • آلودگی و یا خرابی پمپ

  بهترین کاری که میتوانید برای جلوگیری از بروز این مشکل انجام دهید این است که مواد غذایی روی ظروف را پیش از قرار دادنشان در ماشین ظرفشویی تمیز کنید. چون در 90 درصد موارد بروز این مشکل به همین علت است.

  خاموش نشدن ماشین ظرفشویی

  یکی از عیوبی که به ما گزارششده و درخواست نیرو شده است این است که کاربر میگوید ظرفها شسته شدهاند اما ماشین ظرفشویی خاموش نمیشود. علت بروز این مشکل میتواند به دلیل خرابی برد کنترل و یا تایمر دستگاه باشد که به توضیح هریک میپردازیم.

  خرابی برد کنترل:

  برد کنترل وظیفهاش این است که دستوراتی به دستگاه صادر کند؛ برای مثال، برای خاموش و روشن شدن دستگاه و نحوه شستشو و ... دستورات را صادر میکند. اگر دچار خرابی شود در تمامی این موارد میتواند ایجاد مشکل و اختلال کند.

  خرابی تایمر دستگاه:

  اگر تایمر خراب باشد چه اتفاقی میافتد که دستگاه خاموش نمیشود؟ درواقع زمان پایان شستشو توسط ظرفشویی تشخیص داده نمیشود. پیشنهاد من این است زمانی که احساس کردید خیلی بیشتر از زمان همیشگی کارکرده و هنوز خاموش نشده است دستگاه را از برق بکشید و با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن سرویسکار به محل شما اعزام نماییم.

  علت پریدن فیوز منزل هنگام وصل شدن ظرفشویی به برق

  اگر زمانی که ظرفشویی را به برق متصل میکنیم فیوز بپرد میتواند علت این باشد که دستگاه به اتصال بدنه و یا اتصال کوتاه دچار شده. برای رفع این مشکل باید سیمکشی ظرفشویی، قطعات الکتریکی، مدار الکتریکی بهصورت جداگانه موردبررسی قرار بگیرد. این کار چندان آسان نیست و امکان توضیح آن بهصورت تشریحی بیشتر از این وجود ندارد.

  نکات بسیاری را تا این قسمت بررسی کردیم امیدواریم که برایتان مفید باشد. در صورت وجود هرگونه سؤال و ابهام برای ما زیر این مطلب کامنت بگذارید.